U Gradskoj sportskoj dvorani u Novigradu 18. travnja 2015. u 20:30 svečano je otvoreno 26. Novigradsko proljeće i 40. Škola stvaralaštva. U ime Istarske županije i župana, učenike i goste pozdravila je zamjenica župana Giuseppina Rajko, a prisutnima je zaželjela dobrodošlicu i zamjenica novigradskog gradonačelnika Sonja Šikanić.
Učenici i ostala publika mogli su u jednosatnom program otvaranja uživati u predivnim nastupima regionalno poznate riječke plesne skupine Ri Dance i u himni Novigradskog proljeća koju su otpjevale Vida Zlatić i Sarah Puškaš.
Na pozornicu su pozvani i predstavljeni svi voditelji radionica koji su svojim plesom i pjesmom pozdravili prisutne.
Predsjednica Republike Hrvatske Kolinda Grabar – Kitarović, ujedno i visoka pokroviteljica Škole stvaralaštva, svojim je pozdravnim pismom zaželjela uspješan rad i stvaranje svim polaznicima škole i njihovim voditeljima.
Novigradsko proljeće održat će se od 18. do 25. travnja 2015. godine u OŠ Rivarela: u 18 različitih radionica sudjelovat će 311 polaznika i 36 hospitanata pod budnim okom kreativnih voditelja. Ovogodišnji sudionici iskazat će svoju kreativnost na temi “Lađa”.
Sanja Gregorinić, Ana Fonović i Loris Čeh








